Trudne kredyty dla zadłużonych Katowice

Z czego wynikają trudności w zaciąganiu kredytów?

Banki wiele wymagają od swoich potencjalnych kredytobiorców. Muszą to robić w związku z koniecznością ograniczania ponoszonego przez siebie ryzyka kredytowego przy ekspozycji na zobowiązania różnego rodzaju. Została ona wprowadzona na mocy rekomendacji wydawanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Banki muszą więc skrupulatnie sprawdzać każdego klienta, który wnioskuje o kredyt. Szanse na otrzymanie finansowania będziesz mieć, jeśli:

  • złożysz kompletny wniosek wraz z wymaganymi załącznikami,
  • masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową,
  • masz dobrą historię kredytowania w BIK,
  • przedstawisz odpowiednie zabezpieczenie spłaty kredytu.

Spełnienie wszystkich wymagań banku może być trudne, jeśli masz już pewne zobowiązania do spłaty, w postaci kredytów i pożyczek czy też opłat za czynsz oraz media, alimenty, podatki i opłaty lokalne itp. Wszystkie takie płatności znacząco obciążają Twoją indywidualną zdolność kredytową oraz powodują, że masz mniejsze szanse na uzyskanie zobowiązania, ponieważ kwota do dyspozycji miesięcznie może być zbyt niska, by bank przyznał Ci kolejne finansowanie. Jednak niska zdolność kredytowa może nie być bezwzględną przeszkodą na drodze do uzyskania pozytywnej decyzji, jeśli zgłosisz się do naszych ekspertów z Katowic.

Obsługujemy klientów prywatnych i przedsiębiorców, dowodząc, że trudne kredyty dla zadłużonych są możliwe do otrzymania, jeśli tylko wie się, do których drzwi zapukać. Znamy doskonale oferty różnych banków w Polsce oraz potrafimy poprawić Twoją zdolność kredytową na tyle, że bank będzie skłonny do udzielenia Ci finansowania. Wszystko w świetle prawa, legalnie, ale i w pełni skutecznie. Trudne kredyty dla zadłużonych, czyli osób, które mają już pewne zobowiązania do spłaty, mogą mieć różne formy, m.in. kredytu konsolidacyjnego czy kredytu gotówkowego, który będziesz mógł przeznaczyć chociażby na spłatę dotychczasowego zadłużenia oraz uporządkowanie swoich finansów.

Czym są trudne kredyty dla zadłużonych?

Zadłużenie to pojęcie, które może być interpretowane na szereg różnych sposobów. Po pierwsze chodzi tu o kredyty oddłużeniowe, które pozwalają na spłatę wcześniej zaciągniętych długów. W bankach takie zobowiązania są rzadkością i są udzielane tylko wtedy, gdy Twoje opóźnienia w spłacie kredytów lub pożyczek wynosiły nie więcej niż 60 dni i w związku z tym instytucja kredytująca nie wpisała informacji o opóźnieniach do BIK-u. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje o kredytobiorcach w Polsce, nie tylko te negatywne, ale przede wszystkim pozytywne. Złe wpisy w BIK likwidują możliwość udzielenia Ci kolejnego kredytu przez kilka następnych lat. Dlatego najlepiej by było, abyś w ogóle do takiej opcji nie dopuścił.

Gdy zauważasz, że powoli zatapiasz się coraz bardziej w spirali długów, działaj szybko. Z naszą pomocą możesz uzyskać trudny kredyt dla zadłużonych w postaci konsolidacji bankowej. Przyjdź do nas, a my sprawdzimy, jakie masz szansę na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego. To specyficzny rodzaj zobowiązania pozwalającego na połączenie ze sobą kilku różnych produktów finansowych. W efekcie spłacasz je za jednym razem, a na Twoim koncie pozostaje jeden kredyt z niższą ratą kapitałowo-odsetkową w porównaniu z sumą dotychczas spłacanych.

Możesz spłacić kredytem konsolidacyjnym wiele różnych zobowiązań, w tym również pozabankowych, ale nie każdy bank decyduje się na objęcie konsolidacją tak zwanych chwilówek. Nasi doradcy kredytowi wiedzą, w których instytucjach w praktyce będzie to możliwe. Chwilówki możesz spłacić w każdym terminie, zaciągając na ten cel większy kredyt gotówkowy. By móc go otrzymać, także musisz wykazać się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową oraz mieć dobrą historię kredytowania w BIK.

Masz pytania?

Jeśli na tym etapie nasuwają Ci się wątpliwości dotyczące trudnych kredytów dla zadłużonych, nasi pracownicy z Katowic pozostają do Twojej dyspozycji.

Co powinno zwrócić Twoją uwagę przy wyborze trudnego kredytu dla zadłużonych?

Zanim przystąpisz do podpisania umowy kredytowej z wybranym bankiem, zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć w taki sposób. Masz zadłużenie, które powoduje chaos w Twoich finansach? W różnych terminach spłacasz raty kredytów i zaczynasz mieć z tym problemy? Zaciągnij kredyt konsolidacyjny, a Twoje kłopoty z finansami się skończą. Będziesz mógł wydłużyć okres spłaty oraz sprawić, że Twoja rata będzie niska, dopasowana do możliwości wynikających z budżetu domowego.

Jeśli jednak masz poważne długi i zaczynasz zalegać z zapłatą rat kredytów czy całych pożyczek, zapraszamy do naszej siedziby w Katowicach. Po rozpoznaniu Twojej indywidualnej sytuacji finansowej sprawdzimy, czy masz szansę na trudny kredyt dla zadłużonych i w jakiej formie mógłby on zostać Ci udzielony.