Oferty na kredyty oddłużeniowe
W rozumieniu wprost kredyt oddłużeniowy powinien pozwolić Ci pozbyć się długów. Jednak same zobowiązania możemy rozpatrywać w dwojaki sposób. Z jednej strony są to przeterminowane płatności wynikające z rachunków za mieszkanie czy media, z niezapłaconych w terminie rat kredytów i pożyczek czy z nieuiszczanych na czas alimentów lub podatków. Jednak można za nie uznać również zobowiązania finansowe, jakie masz wobec różnych instytucji, w tym banków i firm pozabankowych, udzielających między innymi chwilówek. W tym rozumieniu kredyty oddłużeniowe mogą być:
- kredytami gotówkowymi,
- kredytami konsolidacyjnymi,
- kredytami w rachunku bieżącym do dowolnego użycia,
- pożyczkami gotówkowymi,
- kredytami refinansowymi.
Na uwagę zasługuje przy tym przede wszystkim kredyt gotówkowy czy kredyt konsolidacyjny. To produkty stricte bankowe, czyli udzielane przez banki. Kredyt gotówkowy jest podstawowym zobowiązaniem udzielanym przez instytucje bankowe, a Ty jako kredytobiorca nie musisz nikomu wskazywać, na co przeznaczysz pieniądze z takiego produktu. Otrzymasz kredyt gotówkowy, jeśli masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Jednak może ona być zbyt niska dla banku, jeśli już spłacasz różne zobowiązania finansowe, a potrzebujesz kolejnego, który uporządkuje Twoje finanse i pozwoli choć w części pozbyć się bieżącego zadłużenia.
Takim produktem może być kredyt konsolidacyjny. Polega on na spłacie kilku innych długów w bankach czy w firmach pozabankowych, w zależności od prezentowanej przez instytucję oferty. Możesz z powodzeniem potraktować go jako kredyt oddłużeniowy. Nawet jeśli masz nieznaczne opóźnienia w spłacie kredytów lub pożyczek, ale nie minęło jeszcze 60 dni od chwili, gdy Twoje raty lub spłata pożyczek stały się wymagalne, nasi eksperci z Katowic mogą Ci pomóc w skutecznej zamianie dotychczasowych zobowiązań finansowych różnego rodzaju na jeden tańszy kredyt konsolidacyjny, który korzystnie wpłynie na Twoją bieżącą sytuację finansową. Zobacz, jak to zrobić i dlaczego rozwiązanie w postaci kredytu konsolidacyjnego rzeczywiście przydaje się przy oddłużaniu.

Jak możesz zaciągnąć kredyt oddłużeniowy?
W celu zaciągnięcia kredytu bankowego, bez względu na to, czy będzie to kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny czy wspominany kredyt konsolidacyjny, musisz przejść weryfikację w banku. Proces kredytowy rozpoczyna się w momencie, kiedy złożysz wniosek w wybranej instytucji. Licz się z tym, że kredytodawca sprawdzi Twoją zdolność na podstawie złożonych zaświadczeń o wysokości osiąganych dochodów. Sięgnie również do baz danych Biura Informacji Kredytowej (BIK). To normalna procedura, która ma na celu obniżenie do minimum ryzyka braku spłaty kredytu w przyszłości przez nierzetelnego klienta.
Dlatego stricte kredyt oddłużeniowy, przeznaczony na spłatę mocno przeterminowanych zobowiązań, które spowodowały powstanie negatywnych wpisów w BIK, nie będzie dostępny w bankach. Natomiast kredyt oddłużeniowy powinien być rozumiany jako konsolidacja zobowiązań finansowych, w przypadku których termin płatności kolejnych rat kapitałowo-odsetkowych albo jeszcze nie minął, albo opóźnienie nie jest znaczne. Jeśli chcesz zobaczyć, czy masz szansę na zaciągnięcie kredytu oddłużeniowego konsolidacyjnego w banku, zwróć się do naszych ekspertów w Katowicach. Po przeanalizowaniu Twojej sytuacji finansowej sprawdzimy, czy masz wystarczającą zdolność do zaciągnięcia kredytu, a jeśli jest ona dosyć niska, podejmiemy kroki, które pozwolą ją zwiększyć.
Korzyści wynikające z zaciągnięcia kredytu oddłużeniowego
Zamiana dotychczas posiadanych kredytów i pożyczek na jeden większy kredyt oddłużeniowy – kredyt konsolidacyjny – pozwoli Ci pozbyć się za jednym razem kłopotliwych zobowiązań. Jeśli wiesz, że spłata samych długów może spowodować, że w praktyce nie będziesz mieć pieniędzy na utrzymanie się, nie czekaj, aż bank czy firma pożyczkowa rozpocznie proces windykacji lub komornik zacznie pukać do Twoich drzwi. Działaj od razu, by pozbyć się długów i zamienić je na jeden tańszy kredyt konsolidacyjny. Jego rata kapitałowo-odsetkowa może być niższa od sumy wcześniej spłacanych. Wszystko dlatego, że warunki udzielenia takiego kredytu mogą być korzystniejsze w porównaniu np. z dosyć drogimi pożyczkami pozabankowymi albo też bank będzie skłonny do wydłużenia okresu kredytowania.
Inną korzyścią wynikającą z konsolidacji jest uporządkowanie Twoich finansów – zamiast pamiętać o spłacie w różnych terminach kolejnych rat lub całej kwoty pożyczki, będziesz mieć klarowny harmonogram spłaty kredytu konsolidacyjnego. Niewykluczone, że bank udzieli Ci do niego dodatkowej kwoty pieniędzy w formie pożyczki gotówkowej, którą będziesz mógł dowolnie zadysponować.