Konsolidacja kredytów Katowice

Konsolidacja kredytów – co to za usługa?

Banki mają Ci do zaoferowania szeroką gamę różnego rodzaju kredytów. Podstawą są kredyty gotówkowe, które możesz przeznaczyć na dowolne cele, bez konieczności informowania o tym banku. Natomiast oprócz nich są również kredyty celowe, które spożytkować możesz wyłącznie na inwestycje wskazane we wniosku. Do grona takich zobowiązań finansowych zalicza się również kredyty konsolidacyjne, które pozwalają połączyć ze sobą kredyty i pożyczki. Jakie? Banki dopuszczają możliwość konsolidacji:

  • kredytów i pożyczek gotówkowych,
  • pożyczek pozabankowych, tzw. chwilówek (w niektórych bankach),
  • kredytów hipotecznych (w przypadku hipotecznych kredytów konsolidacyjnych),
  • kart kredytowych,
  • kredytów udzielonych w koncie osobistym.

Banki mogą mieć nieco inny wykaz kredytów lub pożyczek, które są skłonne konsolidować. Niemniej jednak zwykle w ramach konsolidacji możesz połączyć ze sobą różnego rodzaju zobowiązania udzielone w bankach lub w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych (SKOK-ach).

Konsolidacja polega na tym, że zaciągasz jeden większy, celowy kredyt. Przeznaczany jest on na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Bank przy udzieleniu Ci takiego kredytu i wydania pozytywnej decyzji, spłaca najczęściej w Twoim imieniu przed terminem długi, jakie zgłosiłeś do konsolidacji. W efekcie zamykasz kolejne umowy kredytów i pożyczek, a do spłaty pozostaje Ci jeden produkt, często z niższą ratą i wydłużonym okresem kredytowania. Uwalniasz więc częściowo swoją zdolność. Jeśli jest ona odpowiednio wysoka, a bank ma taką ofertę dla Ciebie, konsolidacji może towarzyszyć udzielenie dodatkowej pożyczki gotówkowej. Dostajesz pieniądze, które dowolnie rozdysponujesz na cele, których nie musisz wówczas zgłaszać do banku.

Jakie korzyści uzyskasz dzięki konsolidacji kredytów?

W wielu przypadkach skorzystanie z oferty konsolidacji kredytów skutkuje uzyskaniem wielu korzyści. Przede wszystkim Twoją zdolność nie będzie już obciążać kilka różnych kredytów z różnymi terminami spłaty. Nie będziesz musiał pamiętać o różnych terminach uiszczania rat. Bardzo często jedna rata kredytu konsolidacyjnego jest mniejsza niż suma wcześniej odprowadzanych płatności. Możesz też wydłużyć okres spłaty, co jednak jest związane ze zwiększeniem ogólnych kosztów kredytu. Przeliczymy dla Ciebie w Katowicach, czy takie rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystne.

Masz pytania?

Wahasz się, czy rzeczywiście w Twojej sytuacji warto jest ubiegać się w banku o konsolidację kredytów lub pożyczek? Możemy odpowiedzieć na Twoje pytania i ułatwić podjęcie odpowiedniej decyzji.

Dla kogo przeznaczony jest kredyt konsolidacyjny?

W przypadku gdy masz kilka różnych kredytów do spłaty, a raty spłacasz w różnych terminach, konsolidacja może pomóc Ci w uporządkowaniu swojej sytuacji finansowej. Zamiast uiszczać kilka rat kapitałowo-odsetkowych i pamiętać, w jakich terminach wykonywać kolejne przelewy, możesz zaciągnąć jeden duży kredyt konsolidacyjny i ułatwić sobie spłatę zobowiązania.

Możesz sięgnąć po kredyt konsolidacyjny, gdy zaciągnąłeś wcześniej dosyć drogie kredyty lub pożyczki, a obecnie w bankach możesz otrzymać znacznie lepsze warunki finansowania. Kredyt konsolidacyjny może wówczas pomóc Ci obniżyć całkowity koszt zobowiązania.