Konsolidacja kredytów firmowych Katowice

Zewnętrzne finansowanie działalności firmowej z kredytów bankowych

Banki obsługują z jednej strony konsumentów, czyli osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej, ale z drugiej mają przygotowaną równolegle ofertę dla sfery biznesu, a więc dla mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorców, osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek i ogólnie klientów firmowych. W ofercie znajduje się szereg różnego rodzaju kredytów pozwalających na zapewnienie odpowiednio wysokiej płynności finansowej dla firmy. Wśród nich może znaleźć się kredyt konsolidacyjny, który pozwoli na połączenie ze sobą różnych firmowych zobowiązań:

  • kredytów obrotowych,
  • kredytów inwestycyjnych,
  • kredytów gotówkowych,
  • kredytów pomostowych,
  • kredytów hipotecznych dla firm itp.

Banki są skłonne łączyć ze sobą zobowiązania udzielone na potrzeby wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej w różnego rodzaju branżach. Możesz uzyskać takie wsparcie od banku w ramach kredytu konsolidacyjnego udzielanego przedsiębiorcom. Sprawi on, że Twoje kredyty i pożyczki firmowe zostaną za jednym zamachem spłacone, często przed terminem zapadalności wskazanym w umowie. Ty sam pozostaniesz z jednym większym kredytem konsolidacyjnym do spłaty, często z niższą ratą kapitałowo-odsetkową. Zastanów się, czy Twoja działalność potrzebuje zamiany kilku mniejszych, wcześniej zaciągniętych, firmowych kredytów i pożyczek, czy nadal jesteś w stanie na bazie posiadanej płynności finansowej spłacać ich raty albo pełne kwoty chwilówek.

Firma, podobnie jak klient prywatny, przed udzieleniem kredytu konsolidacyjnego musi przejść proces weryfikacji zdolności kredytowej oraz sprawdzenia historii kredytowania. Banki chcą mieć bowiem pewność, że jesteś wypłacalnym przedsiębiorcą i nawet w wydłużonym okresie kredytowania bez przeszkód będziesz mógł spłacać raty kredytu konsolidacyjnego. Taki produkt pozwoli na poprawę Twojej płynności finansowej, co ułatwi zawieranie kolejnych ważnych kontraktów, a potencjalnie nawet pomoże w rozwoju działalności gospodarczej.

Na czym będzie polegała konsolidacja kredytów firmowych?

W ofercie kredytów firmowych, kierowanych do sfery biznesu, w banku może się znaleźć między innymi kredyt konsolidacyjny. Polega on na tym, że łączy w sobie inne zobowiązania zgłoszone we wniosku do konsolidacji. Bank, udzielając firmie kredytu konsolidacyjnego, zwykle bierze na siebie obowiązek pokrycia kosztów pozostałych do spłaty zobowiązań. Spłaca w imieniu klienta kredyty obrotowe, inwestycyjne, kredyty gotówkowe czy limit kredytowy w koncie firmowym na bieżące wydatki. W efekcie po udzieleniu Twojej firmie kredytu konsolidacyjnego pozostajesz z obowiązkiem spłaty tylko jednej raty miesięcznie, która może być znacznie niższa od sumy wcześniej spłacanych rat.

Tym samym udzielenie kredytu konsolidacyjnego możesz postrzegać jak połączenie ze sobą w jedno większe zobowiązanie dotychczas zaciągniętych kredytów. Zanim jednak bank będzie skłonny udzielić Ci takiego finansowania, licz się z tym, że przeprowadzi wnikliwy proces kredytowy. W ramach jego poszczególnych etapów będzie badać Twoją wiarygodność jako klienta firmowego. Nie będzie chciał ponosić wysokiego ryzyka braku spłaty nowego zobowiązania, dlatego będziesz musiał dowieść, że masz wystarczająco wysoką zdolność do jego udzielenia. Potrzebne będą wyciągi z konta firmowego z kilku ostatnich miesięcy czy kopia podatkowej księgi przychodów i rozchodów lub ksiąg rachunkowych albo ewidencji przychodów. Możemy pomóc Ci nie tylko w zgromadzeniu tych dokumentów, ale przede wszystkim w znalezieniu oferty kredytu konsolidacyjnego dla firm w Katowicach i w okolicy, która będzie odpowiadała wszystkim Twoim oczekiwaniom oraz możliwościom finansowym.

Masz pytania?

Jeśli nasuwają Ci się jakiekolwiek pytania dotyczące uzyskania kredytu konsolidacyjnego dla firm, zapraszamy do kontaktu z nami. Rozwiejemy Twoje wątpliwości i ułatwimy kredytowanie konsolidacyjne.

Jakie korzyści odniesiesz z konsolidacji kredytów firmowych?

Zastanawiasz się, czy w Twojej sytuacji konsolidacja kredytów firmowych to dobre rozwiązanie? Nasi eksperci z Katowic mogą podpowiedzieć Ci w tym zakresie i wskazać, jak najłatwiej pozbyć się bieżących długów, uporządkować finanse firmowe oraz obniżyć koszty związane z finansowaniem zewnętrznym. Dzięki konsolidacji połączysz ze sobą kredyty i zamienisz je na jedno większe zobowiązanie. Znajdziemy dla Ciebie ofertę z atrakcyjnym poziomem RRSO i być może uda nam się obniżyć całkowite koszty kredytowania, jakie ponosisz.

Korzyścią wynikającą z konsolidacji kredytów firmowych może być też to, że zmniejszysz wysokość spłacanej raty w porównaniu z sumą wcześniej spłacanych. Jeśli tylko Twoja zdolność kredytowa będzie na to pozwalała, bank może Ci udzielić do firmowego kredytu konsolidacyjnego również pożyczki gotówkowej, którą wykorzystasz w dowolnie wybrany sposób.